Новини

         24 квітня 2019 року в місті Житомир відбулась Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року на якій були присутні представники організаторів охорони здоров’я Житомирської, Рівненської, Полтавської та Хмельницької областей. Нараду проводив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та національна служба охорони здоров’я. Під час цієї наради обговорювались перші результати пілотного проекту в Полтавській області, який розпочато з 01.04.2019 року , практичні питання трансформації охорони здоров’я з 2020 року, вимоги до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування.


         На нараді від міста Вараш приймали участь начальник ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» О.В.Коцюбинський та заступник директора КНП «Вараський ЦПМД» П.П. Пан.

Відповідно до положень Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (далі - Закон) з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.

     Програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 Закону за відповідними напрямами. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення (далі - договори) з Національною службою здоров’я України (далі - НСЗУ), базуючись на принципі “гроші йдуть за пацієнтом”.

Медичне транспортування хворих — важлива частина лікувального процесу. Транспортування може бути плановим та екстреним.

Екстрене — невідкладне перевезення хворого в найближчу медичну установу або в спеціалізований медичний заклад для високоспеціалізованої медичної допомоги (стентування при гострому інфаркті міокарда, лікуванні геморагічного та ішемічного інсульту тощо).

Планове — не потребує надзвичайно швидких дій. Однак планове транспортування пацієнтів вимагає ґрунтовної попередньої підготовки. Неправильне переміщення може погіршити стан і навіть зашкодити здоров’ю хворого.

Коли виникає потреба перевезення хворих, дуже важливо, щоб їх супроводжував кваліфікований медичний персонал з великим досвідом у критичній медицині та подібних транспортуваннях. Безпечне перевезення хворих у важкому стані неможливо без проведення моніторингу життєво важливих показників, проведення діагностики, надання допомоги в разі погіршення стану в дорозі. Перевезення пацієнтів у важкому стані на далекі відстані здійснюється на спеціально обладнаних реанімобілях і в супроводі досвідченої лікарської бригади. Комфортне перевезення лежачих хворих потребує спеціальної медичної апаратури та інших транспортних девайсів, що входять в комплектацію реанімобілей: кардіомонітор, дефібрилятор, апарат ШВЛ, електрокардіограф, інфузомат, глюкометр, сучасні засоби іммобілізації тощо.

Планове транспортування лежачих хворих найчастіше не входить в обовязки державних служб швидкої допомоги, тому люди звертаються до приватних медичних компаній, які забезпечені необхідними засобами для перевезення пацієнтів і достатньою кількістю медичного персоналу.

Завдяки глибокому розумінню проблеми реформування медичної галузі, особистій зацікавленості в збереженні життя та здоров’я працівників ВП РАЕС, членів їх сімей та жителів міста — як основного ресурсу розвитку підприємства, спільними зусиллями керівництва
ВП “Рівненська АЕС” в особі генерального директора П. Павлишина, головного інспектора
Ю. Павлова, начальника ТрЦ С. Таякіна та керівництва ДЗ СМСЧ-3 О. Коцюбинського та
Т. Латишенко прийнято рішення про організацію міжгоспітального транспортування з забезпеченням спеціалізованим медичним транспортом та формуванням лікарсько-сестринських бригад як для екстрених так і планових транспортувань за рішенням медичних консиліумів лікарів ДЗ СМСЧ-3, а також потреб пацієнтів.

Вже в цьому році за останні два місяці здійснено шість екстрених транспортувань в реперфузійний центр міста Рівне для проведення коронографії та стентувань при гострому інфаркті міокарда. Цим пацієнтам проведена сучасна діагностика та лікування цього загрозливого для життя стану згідно міжнародних протоколів лікування.

Лікарський колектив відділення анестезіології з палатами для інтенсивної терапії має надію, що все ж таки реформування медицини почне створювати транспортну сітку нашого регіону з парамедиками для забезпечення екстреного та планового транспортування. Та на етапі переходу та невизначеності як лікарі так і медичні сестри дуже вдячні за можливість правильно лікувати хворих і отримувати оплату праці за це. Дуже вдячні за розуміння наших проблем всім організаторам цього процесу зі сторони ВП РАЕС — від керівництва до шоферів.

Сучасна медицина це дуже високотехнологічна галузь на стику декількох індустрій — ІТ, мікроелектроніки, оптики, телеком- технології, роботехніки, високотехнологічної фармацевтики.

Швидко змінюються досить консервативні звички лікарів та пацієнтів: спілкування через Skype, гаджети, персоналізованої медицини, дистанційні консультації, електронні історії хвороби, тощо.

В нашому випадку необхідно починати слідувати принципу шахової королеви Льюїса Керрола — необхідно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а для того щоб кудись потрапити, необхідно бігти, як мінімум удвічі швидше.

Лікарі МСЧ-3 мають надію на сучасний підхід, тих від кого це залежить, в оснащенні нашого закладу — наприклад мультиспіральним КТ, сучасними малоінвазивними операційними, комп’ютеризацією стаціонарів і взагалі сучасним оснащенням. Якщо ми з “брички” не пересядемо на “мерседес” - комфортна медицина міста буде під великим питанням.

 

Підготувала: завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Т.А.Луцик

 

 302

«Онкологічні захворювання»

06 квітня 2019
Опубліковано в Новини

Рак - це головна причина смерті в усьому світі.За прогнозами,ситуація погіршуватиметься і кількість хворих зростатиме протягом наступних двох десятиліть. У 2018 році у світі зареєстровано майже 14,1 млн нових випадків захворювання на рак.

Найбільш поширеними випадками раку є рак легень, рак молочно їзалози, рак товстої кишки та рак передміхурової залози.

В Україні - більше одного мільйона онкохворих пацієнтів.Щодня реєструється 373 нових випадки захворювання і щодня 164 людини помирають від раку. Ризик захворіти має кожен четвертий чоловік і кожна шоста жінка.

50% людей, у яких виявленно рак, - особи працездатного віку.Більше 30% пухлин виявляють на запущених стадіях.

Проте за даними ВООЗ, 30-50% онкологічнихзахворюваньможнапопередити. Тому наша спільна мета - профілактика і рання діагностика захворювання.

Онкологія - це захворювання людей похилого віку. Хоча хворіють і діти, але це порівняно небагато, за рік реєструють близько 1 тисячі онкозахворювань серед дітей. Це переважно пов’язано з генетикою та іншими факторами.

Тому людям після 45років потрібн озвернути на себе увагу. Першими проявами хвороби можуть стати загальна слабкість, апатія, безпричинна втрата ваги, підвищена температура тіла, потемніння, деформація або збільшення розмірів невусів, пігментних плям, довго не заживаючі рани, поява крові в сечі, калі, мокротинні при кашлі, порушення в роботі кишківника, поява лімфатичних вузлів або новоутворень на тілі, затяжний кашель. Із появою подібних симптомів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Для виявлення хвороб на ранній (безсимптомній) стадії необхідне систематичне проходження профілактичних оглядів. Для більш раннього виявлення хвороби жінкам потрібно володіти навичками самообстеження молочни хзалоз і проводити його щомісяця. Щороку необхідно проводити ультразвукове обстеження молочних залоз. А жінкам після 40 років - маммографію. Для своєчасного виявлення раку шийки матки жінкам щороку необхідно проходити огляд у гінеколога із проведенням кольпоскопії та цитологічним дослідженням. Щорічне проведення рентгенобстеження легенів і ультразвукове обстеження органів черевної порожнини.Чоловікам після 40 років необхідне проведення пальцевого обстеження простати.

Профілактика Онкологічних захворювань.

Для профілактикионкологічнихзахворюваньіснуютьуіверсальнімедичнізасоби:

 • виключитикуріння і вживання алкоголю
 • вживатирізноманітну і здоровуїжу на основірослиннихпродуктів і з низькимвмістомжирів
 • обмежитивживаннякопчених,смажених та консервованихпродуктів
 • регулярно займатися спортом і підтримуватиоптимальну вагу
 • дотримуватися режиму сну
 • обмежитивпливсонячнихпроменів

Підготувала: Кучерук Наталія Петрівна - лікар- хірург, онколог

Спільна нарада з ПМСД

05 квітня 2019
Опубліковано в Новини

05.04.19 в ДЗ «СМСЧ № 3 МСОЗ України» відбулась спільна нарада адміністрації ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» та адміністрації КНП «Вараський ЦПМСД» по спільно робочих питаннях взаємодії первинного та вторинного надання медичної допомоги, опрацювання договірних відносин в господарській діяльності, орендних відносин та двох рівнів надання медичної допомоги.

Спільні наради двох закладів проводяться щотижнево для вирішення нагальних питань взаємодії і направлені на покращення та безперебійне надання медичних послуг населенню нашого міста, регіону та працівникам ВП РАЕС, інших підприємств міста.

Глаукома!

05 квітня 2019
Опубліковано в Новини

Глаукома одна з найбільш частих причин сліпоти. Хворі глаукомою складають близько 4% страждають на захворювання очей. Глаукомою хворіють переважно люди похилого віку, рідше вона вражає юнаків і дітей.

Термін «глаукома» походить від грецького слова «глаукос» - зелений; це назва пояснюється тим, що при гострому нападі захворювання зіниця здається жовтувато-зеленуватою. Народна назва глаукоми - «зелена вода».

сновний симптом глаукоми, що визначає всі інші її прояви, - це підвищення внутрішньоочного тиску, що приводить до поступового зниження гостроти зору, звуження поля зору, погіршення адаптації, атрофії зорового нерва.

Внутрішньоочний тиск обумовлюється правильним співвідношенням між продукцією і відтоком внутрішньоочної рідини, а також кровообігом в капілярах очей. Нормальний внутрішньоочний тиск коливається в межах від 18 до 25 мм рт. ст.; частіше вранці він вище, а ввечері нижче, причому різниця становить 3-5 мм рт. ст. Більш високий внутрішньоочний тиск, а також збільшення різниці між його ранковим і вечірнім рівнем свідчить про порушення його регуляції, характерному для глаукоми.

Глаукома може виникнути без видимих причин в раніше здоровому оці (первинна глаукома) або в результаті яких-небудь захворювань ока (вторинна глаукома) - змін, що викликають порушення відтоку рідини з очного яблука, наприклад злучання райдужної оболонки з рогівкою або кришталиком, зміщення кришталика та ін .

Виникненню глаукоми та обтяжень її перебігу сприяють різні несприятливі фактори: захворювання серцево-судинної, нервової та ендокринної систем, інфекції та інтоксикації, деякі виробничі шкідливості, важка фізична праця, розумове перенапруження, негативні емоції та ін, а також спадковість. Первинна глаукома може виявлятися по-різному. В одних випадках спостерігаються ознаки розладу кровообігу ока з вираженими явищами застою в судинах. Така форма називається застійною. При ній хворі скаржаться на прогресуюче падіння зору, туман перед очима, утруднення орієнтування в просторі, особливо в темряві, на болі в голові і оці. Одна з характерних скарг - виникнення райдужних кіл при погляді на джерело світла. При іншій формі глаукоми - простій - хворі скаржаться тільки на поступове погіршення зору. З боку переднього відрізка ока змін може не бути, і тільки на очному дні виявляються характерні зміни диска зорового нерва. Ранній діагноз глаукоми, необхідний для надання своєчасної та ефективної допомоги хворому, можна поставити лише шляхом дослідження внутрішньоочного тиску, гостроти зору і поля зору і офтальмоскопічногодослідження.

Для профілактики розвитку та прогресування глаукоми і сліпоти від неї важливо раннє виявлення захворювання. Для цього всім особам старше 40 років, що звернулися за будь-якого приводу за медичною допомогою, необхідно виміряти внутрішньоочний тиск. Якщо він виявиться вище 25 мм рт. ст., особливо якщо хворий при цьому скаржиться на головний біль, зниження зору, поява райдужних кіл перед очима, його потрібно терміново звернутися до окуліста. Крім того, активне виявлення хворих глаукомою відбувається під час профілактичних оглядів лікарем і середнім медичним персоналом і тонометрій очей усього населення (старше 40 років) лікарської ділянки або організованих колективів. При цьому вдається виявити глаукому у 1-2% практично здорових людей.

Хворі глаукомою підлягають обліку на лікарській дільниці та районного окуліста, а також систематичного лікування і регулярного контролю (не рідше разу на місяць) стану внутрішньоочного тиску і зорових функцій. Фельдшер або медична сестра повинні вести спостереження за виконанням хворим рекомендованого лікарем лікування, режиму праці та побуту і регулярним відвідуванням очного кабінету.

Головним завданням у лікуванні хворих глаукомою є зниження і регуляція внутрішньоочного тиску. З цією метою застосовуються засоби із різних груп препаратів: міотики, В-адреноблокатори, інгібітори карбоангідрази, аналоги простагландинів. Частота впускання в око крапель залежить від форми, стадії процесу і особливо ступеня його компенсації. Наприклад, при гострому нападі глаукоми пілокарпін закапують в око 15-30 хвилин, а в міру стихання гострих явищ-кожні 1-2 години і рідше; поряд з цим 2 рази на день впускають тимолол. Режим лікування і вибір препарату встановлюють переважно при стаціонарному обстеженні хворого, під контролем добового визначення тонусу ока.

У лікуванні хворих глаукомою необхідно систематичне застосування курсів тканинної терапії. Хворі глаукомою потребують відповідного лікування серцево-судинної, нервової та ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту та інших загальних захворювань, визначеному режимі у праці та побуті.

Потрібно дотримуватися наступних простих правил.

Оскільки глаукома не любить стресів і грубих порушень режиму, не працюйте з великими емоційними або фізичними навантаженнями, а також ніколи не виконуйте тривалу фізичну роботу з нахиленою головою.

Якщо ви захоплений садівник-городник, то придбайте низький стійкий стільчик і займайтеся прополкою, сидячи на ній і пересуваючись вздовж грядки. Голова повинна бути захищена від сонця кепкою, панамою, а краще всього капелюхом з великими полями; очі повинні бути захищені якісними сонцезахисними окулярами. Зверніть увагу на те, що не рекомендується користуватися дуже темними сонцезахисними окулярами; оптимальні окуляри із зеленим склом (СЗ-1) - зелений колір заспокоює нервову систему, а також дещо знижує внутрішньоочний тиск.

Не варто довгостроково перебувати в темряві. Дивіться телевізор при підсвічуванні приміщення додатковим неяскравим джерелом світла, тобто екран телевізора не повинен бути єдиним освітленим місцем кімнати. Людям з глаукомою бажано використання слабкого освітлення під час нічного сну (деяка кількість світла проникає в очі через закриті повіки).

При виконанні фізичних вправ пам'ятайте, що не рекомендуються вправи з різкими нахилами голови вниз, пози «униз головою», а також підйом великих вантажів. Решта фізичних вправ при глаукомі не протипоказані.

Не навантажуйте себе надмірною ношею: нести можна не більше 2-3 кг в кожній руці.

Не вживайте великої кількості рідини: до 1,5 л рідини на добу істотно не позначиться на рівні внутрішньоочного тиску, однак більша кількість рідини може виявитися шкідливою. Причому під рідиною мається на увазі не тільки вода, враховуються також молоко, кефір, сік, суп, компот. Розподіляйте напої рівномірно протягом дня, випиваючи за один прийом не більше 200 мл.Не можна пити «залпом».

Не переїдайте, не зловживайте солоними, гострими і жирними продуктами, які викликають спрагу і сприяють затримці рідини в організмі. Не пийте міцний чай, каву та інші напої, що містять кофеїн, так як вони підвищують артеріальний тиск, що в кінцевому підсумку може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ).

Відмовтеся від куріння. При глаукомі в першу чергу страждає зоровий нерв, нікотин ж викликає звуження судин, порушуючи трофіку зорового нерва, а також має токсичну дію на волокна зорового нерва.

При глаукомі необхідно регулярне та постійне закапування ліків в очі. Якщо вам призначені двократні закапування, то перше закапування ліків краще зробити відразу після нічного сну і ранкового туалету. Друге (вечірнє) закапування - перед сном.

Ні в якому разі не можна подвоювати дозу препарату, якщо з якоїсь причини довелося пропустити його закапування.

Спати краще на високих подушках, а вранці не слід «залежуватися» в ліжку. Вертикальне положення і активні рухи сприяють зниженню тиску в оці, а вранці після сну воно найбільш високе.

Поряд із виконанням приписів лікаря важливе значення для збереження зору при цьому захворюванні має і раціональний спосіб життя.

Якщо діагноз поставлений на ранній стадії захворювання, то глаукома - не вирок, однак лікувати її потрібно постійно, навіть початкові стадії, коли ще немає ніяких скарг. Якщо у вас виявили глаукому, вам необхідно знати, як правильно діяти, щоб собі не нашкодити, а навпаки - допомогти. Дуже важливо спокійно, але разом з тим відповідально ставитися до свого захворювання: не панікувати, але і не нехтувати своєю хворобою.

Підготувала лікар-офтальмолог ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗ України" Г.М.Вороніна

Всесвітній День здоров’я

04 квітня 2019
Опубліковано в Новини

7 квітня в світі відзначається День здоров’я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка об’єднала у своїх рядах представників 191 держави. Створення Дня здоров’я – одна з перших ініціатив, з якою виступила Асамблея охорони здоров’я при ООН, що сприяє залученню уваги державних і комерційних організацій, волонтерів, простих громадян до питань захисту здоров’я і профілактики різних соціально-небезпечних захворювань. ВОЗ була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я.

«Буде здоров’я – решта все додасться» – так звучить багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.

З самого раннього дитинства ми знаємо про те, що про здоров’я треба дбати і про правильний спосіб життя. Нам говорять про важливість зарядки, занять спортом і правильне харчування. Але чомусь ми згадуємо про підтримку здоров’я лише тоді, коли щось болить і відразу починаємо згадувати, що здоров’я це безцінне багатство, яке дається лише один раз у житті. Ми даємо слово, що з завтрашнього дня вранці будемо їсти вівсянку, робити зарядку, а той й на вранішню пробіжку виходити. Але ось прийняті ліки, біль стихає і вранці ми знову обіймаємо подушку і обіцяємо собі, що вже завтра точно встанемо раніше…Ми звикли сподіватись не на захисні сили організму, а на могутність медицини.

«Здоров’я – це не все, а без здоров’я – все ніщо», так сказав древній грецький філософ Сократ, а це була мудра людина. В цей Всесвітній День здоров’я – і не тільки в цей, кожна людина має пригадати, що його здоров’я залежить не тільки від зусиль лікарів. Тільки розуміння необхідності підтримувати своє здоров’я у формі, зміна способу життя і повага до середовища проживання – допоможе спільно подолати навіть самі складні труднощі.

Академік Амосов стверджує – «Щоб бути здоровим – потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим». Здоров’я – це складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини. Здоров’я – це висока працездатність і гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість і силу. Психічне здоров’я дарує спокій, добробут, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність в навчанні та праці.

«Єдина краса, яку я знаю – це здоров’я» (Гейне). Якщо умовно покласти на чаші терезів здоров’я і всі інші цінності світу – то здоров’я переважить. Висока значимість здоров’я сьогодні визначається, як універсальна даність, яка стосується усіх – і багатих і бідних, і молодих і літніх людей. Це невід’ємне право людини, важливість забезпечення якого зростає з кожним днем. Але нічого з цього не дається задарма. Для того, щоб зберегти здоров’я потрібно докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я залежить на 20 % від спадковості, 10 % від рівня розвитку медицини, на 20 % від стану довкілля і на 50 % від способу життя. Тому справедливе твердження – «Ваше здоров’я – у ваших руках». Здоровий спосіб життя передбачає дотримання простого виконання певних правил, що забезпечують гармонічний розвиток. Ці дії спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини. В основі здорового способу життя лежить традиційні принципи:

 • Правильне мислення або психофізіологічний стан людини.

Людина наділена розумом і інтелектом - в цьому її унікальність. Потрібно поставити перед собою мету – зберегти здоров’я – при тому, що людина хоч і розумна, але лінива та пожадлива. Тому за задоволення розкішно та смачно поїсти і відпочити вона платить хворобами.

 • Правильне харчування.

Апетит – наше задоволення і наш хрест. Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти. Їжа повинна бути простою і нерафінованою, збалансованою. Вживайте більше страв із зернових, свіжих овочів та фруктів, ягід, та менше м’ясних, борошняних, кондитерських виробів. Кількість солі довести до 2-4 гр. на день. Виключити харчове сміття з раціону, до якого належать: фаст-фуди, солодкі газовані напої, чіпси тощо.

 • Оптимальний руховий режим.

           Загартування і фізичні вправи – для підвищення резервів серцево-судинних та дихальних систем, для підтримування функції м’язів та суглобів. Сучасні соціальні умови призводять до детренованості всіх робочих функцій організму, що ввійшло в суперечність з біологією. Коли людина правильно харчується і регулярно займається спортом, вона стає не тільки здоровою і красивою в фізичному сенсі. Також гартується і її дух. Вона відчуває прилив сил для нових ідей і починань, стає більше спокійною та врівноваженою. Їй хочеться творити щось нове, вона стає креативною.

 • Відмова від алкоголю, паління, наркотиків.
  • Особиста гігієна.
  • Позитивні емоції.
  • Інтелектуальний розвиток.
  • Моральний і духовний розвиток.
  • Формування і розвиток вольових якостей.

Здорова людини – щаслива людина. Потрібно вирішити, що ви хочете змінити в собі, від чого відмовитись, а до чого привчитись. Зробіть зусилля – будьте здоровими. Так, здоров’я безцінне багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалось міцним на тривалу перспективу. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну, то ж просимо уважно прислухатись до наших простих порад і змінювати своє життя на краще.

У Всесвітній День здоров’я бажаємо всім його надійного зберігання, всім хворим – як найшвидшого одужування, медикам хорошої матеріальної і технічної бази, що зміцнить їх нелегку працю, всім нам – бути здоровими і життєрадісними. Зі святом всіх!

Біль у спині!

04 квітня 2019
Опубліковано в Новини

Біль у спині є однією з найчастіших скарг.

Біль у спині є однією з найчастіших скарг які чує лікар невропатолог на прийомі в поліклініці,саме тому до Всесвітнього Дня Здоров’я ( 7 квітня ) - хочеться поділитися інформацією, що саме здоровий спосіб життя є профілактикою виникнення, багатьох хворіб в тому числі і болю у спині. Всі люди протягом життя відчувають біль у спині різного характеру та локалізації. За статистикою, біль у спині є другою причиною звернення за медичною допомогою (після застуди).Більше того, майже в 30% випадків приступ повторюється протягом наступного року.

Більшість пацієнтів вважає, що коли болить спина потрібен спокій, постільний режим та мінімальна кількість руху. Але насправді спокій і постільний режим можуть стати причинами затримки в одужанні, окрім того – переходу болю в хронічний. Тому зберігати рухову активність наскільки це можливо – основна рекомендація під час нападу болю в спині. Якщо біль настільки сильний, що постільний режим все –таки потрібен, спробуйте обмежити його тривалість до 1-2 днів. Коли відчуття болю послаблюється, потрібно збільшити рухову активність, поступово включати вправи для хребта. Крім того постійне виконання вправ є профілактикою виникнення болю у спині.

Дуже часто можна почути, що для лікування болю в спині обов’язково потрібні уколи або капельниці. Насправді медикаментозне лікування болю в спині – мало не останній метод, про який потрібно думати, коли виникає біль у спині. Якщо все- таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм (лише рекомендованих лікарем),ефект при цьому точно такий же ,як від уколів.

Якщо у вас часто болить спина, то цілком ймовірно , що ви мало рухаєтесь ,маєте зайву вагу або ж шкідливі звички та ін. Погана фізична форма та не здоровий спосіб життя – найбільш ймовірні причини виникнення болю та проблем зі здоров’ям.

На сьогодні дослідженнями встановлено, що вправи, спрямовані на зміцнення м'язів хребта, плавання, заняття йогою чи пілатесом, навіть звичайна регулярна ходьба є високоефективним методом в профілактиці болю у спині.

Саме тому лікарі рекомендують пацієнтам прості вправи, які вони можуть регулярно виконувати самостійно і рекомендують ті види активності, які подобаються пацієнтам найбільше.

Дуже важливо розуміти що наш хребет створений для рухів і адаптується до багатьох видів активності та навантажень.

Пам’ятайте , що фізична активність та вправи – це основні ліки від болю у спині.

Будьте здорові.

                                                               Лікар невропатолог поліклініки ДЗ «СМСЧ-3» МОЗУ

В одержимій селфі культурі бажання мати ідеальний вигляд – на фото і в реальності – ніколи не було таким сильним. Заглядаємо в майбутнє: які тренди в пластиці і догляді "вистрілять" 2019 року. 

За даними Американського товариства пластичних хірургів кількість мінімально інвазивних косметичних процедур зросла майже на 200 відсотків з 2000 року. І зростання це буде тільки продовжуватися. Досягнення у сфері технологій і дослідження йдуть в ногу зі споживчим попитом, і очікується, що 2019 року FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалить мінімум три нові передові косметичні процедури. Ми попросили відомих пластичних хірургів і косметичних дерматологів припустити, які тенденції і процедури, на їхню думку, будуть найпопулярнішими наступного року.

Ін'єкції доступні як ніколи

"Це дійсно ера неінвазивних естетичних процедур", – розповідає Лара Девган, сертифікований пластичний хірург у Нью-Йорку. Вона вважає, що бум ін'єкцій трапився не тільки тому, що після них не потрібно відновлюватися, а коштують вони відносно недорого. А ще й тому, що суспільство не ставиться до них зі священним трепетом, як до пластики, і зважитися на них значно простіше.

Ін'єкції, лазери і поверхневе шліфування можуть бути "процедурами обідньої перерви", часто з негайним видимим ефектом. До того ж вони не вимагають часу на реабілітацію, а контраст "до-після» не буде таким разючим, як після пластики. Все це сприяє їх популярності.

Косметичні процедури стануть більш інклюзивними

Що означає – до них звертатимуться не лише жінки. Девган каже, що 15% її пацієнтів – чоловіки (в Україні співвідношення пацієнтів чоловічої та жіночої статі більш пропорційне – 30*70 – прим. ред.), причому це число щорічно збільшується. Вона вважає, це пояснюється відродженням класичної чоловічої краси і тим, що суспільство все спокійніше реагує на косметичні втручання. Нарешті, можливість миттєво повернутися до звичайного життя приваблює тих пацієнтів, які хочуть приховати факт втручання і не мати справи з довгою реабілітацією.

«Багато процедур, які я роблю, допомагають мати більш мужній вигляд, – каже Девган. – Історично склалося, що чоловіки особливу увагу приділяють нижній третині обличчя: підборіддя, шиї та лінії щелепи». Радіохвильові технології, наприклад, FaceTite, Ultherra або Ultraformer борються з провисання шиї і овалу обличчя. Очікується, що попит на них 2019-го виросте. «Це справжня революція», – розповідає нью-йоркський пластичний хірург Адам Колкер. –Залежно від того, наскільки виражена проблема, радіохвильові технології можна застосовувати в поєднанні з іншими процедурами – ліпосакцією і мікронідлінгом».

Внесемо правки

Непропорційно збільшені груди, надуті філером губи, навмисне захоплення косметичними процедурами – все це тенденції минулого. Тепер успішна пластична операція або косметична процедура має бути неочевидною і не привертати уваги. Пацієнти все частіше хочуть зберегти власні риси обличчя, навіть той же ніс, що дістався у спадок, та й просто хочуть бути самими собою, але з невеликими "поправками".

"Ми спостерігаємо, що люди "вносять правки" у зовнішність. Це сильно відрізняється від того, що було ще 10 років тому, коли люди приходили з журналом і говорили, що хочуть бути схожими саме на цю модель з обкладинки, яка не має ніякого стосунку ні до їх життя, ні до їх зовнішності, – розповідає Девган. – Тепер люди хочуть більше бути схожими на власні фотографії, тільки з гарним фільтром, або свою версію в Photoshop. Тому останнім часом люди захоплені "мікрооптимізаціями", які допомагають почуватись впевненіше, але не зовсім очевидні».

Сертифікований пластичний хірург Девід Шафер розповідає, що його пацієнти воліють більш природній вигляд. "Я думаю, збільшення грудей буде як і раніше популярним, але за допомогою більш витончених, більш природних імплантатів. У наступному році буде як і раніше популярна пересадка жирової тканини, але більше для контурування і тонкої роботи, а не просто для створення об'єму».

Невелика зміна

Невеликі супер-специфічні процедури стають все більш популярними. "Мікрооптимізація" передбачає нестандартне використання філерів – наприклад, не у вилиці або в губи, як зазвичай, а в мочки вух, щоб усунути наслідки пірсингу або любові до тяжких сережок-шандельєрів. Або ін'єкції в переніссі, щоб згладити горбочок на носі – і тим самим уникнути ринопластики.

"Ще одна процедура, яка набирає популярності останнім часом, – зменшення відстані між носом і верхньою губою", – говорить Шафер. Згодом вона збільшується і додає віку. "Тому ми робимо невеликий розріз прямо під носом і піднімаємо губу. Це мікроскопічне втручання, але воно перетворює зовнішність. І не потрібно вводити філери, щоб збільшити губи".

Контуринг тіла

"EmSculpt тільки що з'явився у США, і це перша і єдина неінвазивна процедура для формування м'язів на місці жиру", – розповідає Денді Енгельман, нью-йоркський дерматолог. Інструмент задіює магнітне поле, яке змушує м'язи скорочуватися. Це розщеплює жир і допомагає наростити м'язову масу". Процедура змушує тіло думати, що воно виконує фізичне навантаження, і запускає метаболізм, а жир починає танути." Процедура безболісна, пройшла п'ять клінічних досліджень, показала відчутні результати, – пояснює Енгельман. –Я вже смакую приголомшливий ефект, який вона зробить 2019 року".

Кінець медичного туризму

Міжнародний медичний туризм, особливо в галузі пластичної хірургії, терпить лихо. Якщо ще недавно пацієнти шукали недорогу альтернативу дорогим процедурам, то сьогодні вони переглянули своє ставлення. І розуміють, що вартість процедури – ще не вирішальний фактор.

"Я бачу багато пацієнтів, які роблять операції в Південній Америці або в інших місцях. Але потім вони повертаються з ускладненнями до мене в Нью-Йорк", –говорить Шафер. Він вважає, що гряде хвиля свого роду зворотного медичного туризму: на його думку, пацієнти не їдуть в країни третього світу за дешевою пластичною хірургією, а замість цього приїжджають в такі місця, як Нью-Йорк».

Профілактичних процедур буде більше

Якщо 2018 рік був роком пластичної хірургії і косметичних поліпшень, то 2019 рік буде роком змін, невеликих змін обличчя і тіла. На думку експертів, велика кількість пацієнтів буде проходити лікування в більш юному віці – просто для профілактики.

"Пацієнти сьогодні проходять регулярні огляди і процедури з молодого віку. Це в довгостроковій перспективі запобігає інвазивним процедурам, – каже Енгельман. – Це розумніше, ніж ігнорувати проблему доти, поки не будуть потрібні рішучі заходи».

Підготував: лікар-хірург  ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗУ" Омельчук І.А.

 

Визнаною подією минулого тижня стало отримання нашим закладом актедитаційного сертифікату вищої категорії згідно рішення головної акредитаційної комісії при МОЗ України від 01.02.2019 року № 235 за серія МЗ № 014313.

Нагадуємо, що в січні 2019 року ДЗ «СМСЧ № 3 МОХ України» працювала комісія від МОЗ на визнання відповідності закладу акредитаційним умовам. Комісією високо оцінено роботу закладу по всіх напрямках діяльності щодо поставлених акредитаційних вимог.

Висловлюємо щиру подяку колективу за проведену підготовку роботи по акредитації.

Сторінка 1 із 2