Щодо питання, відмова міського голови фінансувати заклад охорони здоров’я мотивуючи, що він державний і повинен фінансуватись тільки в МОЗ?!

10 липня 2020
  • розмір шрифту

Вже починаючи з 2015 року заклад перейшов на фінансуваня з міського бюджету.Дане рішення регламентоване змінами Бюджетного кодксу України в частині «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та додатку №10 до Закону (перелік закладів ОЗ в т.ч. СМСЧ №3). Це делеговані повноваження оргаів центральної влади. Даної субвенції, враховуючи потужність, об’єм штатної чисельності працівників, об’єм надання клінічних та діагностичних послуг достатньо тільки на 50% від потреби. За погодженням депутатів та міського голови частину недостатнього фінансування забезпечувалось з міського бюджету (що б не втратити функціональні можливості закладу). Для цього щорічно затверджується програма «Здоров’я» міста. Позиція міської влади краще дофінансувати заклад, а ніж створювати ще одим комунальий заклад і мати з нами проблеми (як і майже у всії на сьогоді комунальних закладах).

Неодоразово ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» формувало документи по передачі закладу в комунальну власність, але вони продовжували лягати в кабінетах мерії. Велись переговори та інтриги в місцевій владі, змінювались керівники міста (міський голова – скретарі).

На початку 2019 р.коли дійсно намітились переміни в реформуванні та фінансуванні вторинної ланки, заклад тоді звертався до міської влади про вирішення питання, а саме перехід в комунальну власність, тому що в 2020 р. вже має запрацювати «вторинка» по новій схемі фінансування. Це можливо тільки після перетворення закладу державного в комунальне некомерційне підприємство. Були надані повторно документи до органу місцевої влади, який згідно законодавства відповідальний за процес передачі та повинен контролювати цей процес. Це не відбувалось.

Після повторних звернень закладу, повторої подачі документів до МОЗ України для проходження процедури передачі, зобов’язання Вараської міської раду прийняти рішення зі змінами, нові рішення було прийнято Вараською міською радою в січні 2020 р. про згоду прийняття в комунальну власність ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», з’явилось ключового розпорядження КМУ від 27.05.2020 р.№ 381 «Про передачу цілісного майнового комплексу у власність ОТГ м. Вараш».

Тому часу заключати договір з НСЗУ закладу не було, оскільки це може тільки власне комунальне некомерційне підприємство, яке ще не створено.

Тому фінансування закладу лягло на місцевий орган влади, який вже профінансував квітень та травень. Початок програми «Здоров’я» передбачало фінансуваня і на червень місяць.

Міський голова відмовляється фінансувати заклад, який надає впершу чергу допомогу населенню міста і згідно законодавства залежить від фінансування з міського бюджету. На це зобов’язують відповідні документи та розяснення до них: лист МОЗ України від 11.03.2016 р. №10.03.68/5910 на запит ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» від 24.02.2016 р. Лист від 24.06.2019 р. № 16.1-13/5921/16435.

Тому колектив закладу прийняв рішення вийти з акцією протесту під стіни міської ради.  

72
Детальніше в цій категорії: