Реорганізація служби крові в місті Вараш

11 лютого 2020
  • розмір шрифту

В ДЗ «СМСЧ № З МОЗ України» успішно функціонує Відділення переливання крові. Відділення виконує обов'язки по заготівлі, переробці, зберіганню та видачі компонентів донорської крові. Головним завданням є безперебійне постачання закладу безпечними та якісними компонентами крові. Пацієнти на 100% забеспечені еритроцитарною масою та свіжозамороженою плазмою і отримують препарати безкоштовно. До слова -1000 мл. еритроцитів в КП «РОЦСК» РОР коштує 3338,83грн., не враховуючи транспортні витрати. Невеликий об'єм засобів що невиготовляється у нас. Закуповується м. Рівне за кошти закладу, таким чином відділення працює в автономному режимі, а пацієнти за будь - яких обставин мають змогу отримати життєво - необхідні компоненти крові.

Однак в державі відбувається реорганізація служби крові. Передбачається створення лікарняних банків крові. Медичні заклади області позбавляються функції переробки крові, тобто переробка донорської крові буде здійснюватися в м. Рівне, а тому не виключено, що  наш заклад буде змушений замовляти (купувати) еритроцити та свіжозаморожену плазму вКП «РОЦСК» РОР. Таким чином в надзвичайних умовах є ризик утворення дефіциту компонентів крові, це при тому, що транспортування крові не менше п'яти годин.

На сьогодні, заклад забезпечений кадровим потенціалом та створює всі умови для забезпечення хворих компонентами крові. Однак, для збереження безперебійної роботи відділення переливання крові необхідне вдосконалення матерально-технічної бази, за відсутності якої надавати гемотрансфузіологічну допомогу пацієнтам вчасно надавати буде вкрай складно. Опрацьовується  можливість залишити за собою функцію перробки донорської крові, про що йдуть перемовини з Комунальним підприємством «Рівненський обласний центр служби крові» Рівненської обласної ради. Для цього потрібне додаткове фінансування, необхідне для забезпечення відповідним обладнанням.

 

166
Детальніше в цій категорії: