Звернення до громади, депутатів та активістів

05 липня 2019
  • розмір шрифту

На минулій сесії міської ради, яка відбулася 25.05.2019 року міському голові Анощенку та групі депутатів його команди, не дивлячись на попередження про наслідки, все таки вдалось протягнути рішення «Про внесення змін до бюджету м. Вараш на 2019 рік», а саме в частині де йдеться про зменшення видатків на медицину (фінансування ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України») на 10630307,2 гривень , що значно вплинуло на зменшення фінансування Закладу в тому числі захищених статей що є порушенням ст. 55 п.1 Бюджетного кодексу України».

         Фінансування нашого Закладу на бюджетний 2019 рік було затверджено в сумі 62413000,00 грн., в тому числі – медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 30211300,00 грн. та кошти місцевого бюджету – 32201700,00 грн., які виділені згідно рішення Вараської міської ради від 14.12.2018 року №1310 «Про затвердження комплексної програми «Здоров’я» на 2019 рік за КПКВК МБ «Стаціонарна медична допомога населенню». За рахунок видатків місцевого бюджету передбачено часткове до фінансування видатків на оплату праці, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування, оплати послуг (крім комунальних), відрядження, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, видатки на соціальне забезпечення.

         При цьому, зменшення фінансування лікарні призведе до зменшення фонду оплати праці на 5760600 грн., де середній рівень заробітної плати на сьогодні в середньому в половини працівників і так складає нижче прожиткового мінімуму (4088 грн. середня заробітна плата по закладу), де оплата праці молодшого медичного персоналу в більшості випадків зрівняна з заробітною платою лікарів з категорією, де в половини працівників проводиться доплата до мінімальної заробітної плати. І щоб там не казали про корупцію, але лікар теж людина, якому потрібно годувати сім’ю, «піднімати» дітей і при сучасному стані медичної галузі ще й намагатись надавати якісну медичну допомогу людям на засадах благодійності.

         В зв’язку зі зменшенням фінансування заклад не в змозі повністю забезпечити всіх пацієнтів тими послугами які надавались до цього. Фінансування і так було заплановано на мінімальні потреби. А на часі, зменшено видатки на придбання паливно-мастильних матеріалів для транспортних послуг, дезінфікуючих та миючих засобів, утримання санітарно-техчнічного обладнання на суму 859000грн., видатки на харчування майже до нуля – в саме на суму 450220грн., видатки на придбання і так мінімум необхідних, в тому числі перев’язувальних матеріалів на 1912607грн., що в свою чергу повністю ляже на плечі пацієнтів, видатки на оплату послуг зменшаться на 487200грн. (а це повірка обладнання, метрологічні послуги, обслуговування кисневих систем, ліфтів та медичного обладнання), видатки на відрядження зменшаться на 69800 що під загрозу ставить навчання персоналу на курсах підвищення кваліфікації, захищені видатки на оплату комунальних послуг зменшаться на 1071080грн., а саме теплопостачання, водопостачання, водовідведення. Не в змозі забезпечити лабораторною діагностикою безкоштовно населення та бюджетну сферу при проведені медичних оглядів. Під загрозою надання екстреної та невідкладної медичної допомоги. Призупинено дію частини договорів, в тому числі тендерних закупівель.

         Це все є загрозою існуючій медицині в нашому місті, повноцінному, якісному наданні медичної допомоги населенню. Адже на сьогодні заклад виконує повністю свої обов’язки в рамках статуту – надання медичної допомоги та збереження здоров’я населення, забезпечення надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги працівникам атомної енергетики та промисловості, працівникам та населенню міста Вараш. На сьогодні заклад підтвердив вищу акредитаційну категорію, працює в системі управління якістю ISO2015, має відповідні ліцензії на медичну практику та статуси лікарні вищого рівня, надає якісні медичні послуги, намагається гідно перейти в комунальне підприємство при цьому зберегти всі напрацювання за всю історію свого існування.

Тоді ставиться питання: для чого міській владі потрібно знищувати медицину в місті, для чого ставити громадян міста в скрутне становище щодо забезпечення медичною допомогою.

         Адміністрація закладу охорони здоров’я звертається до депутатів міської ради, до міського голови Анощенка та громади міста переглянути питання та взяти на контроль питання, щодо вилучення бюджетних коштів та відновити фінансування.

Адміністрація ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України»

 


Un 0001

Un 0002

Un2

Untitled 0001

 

Untitled 0002002

 

 

 

323
Детальніше в цій категорії: