Біль у спині!

04 квітня 2019
  • розмір шрифту

Біль у спині є однією з найчастіших скарг.

Біль у спині є однією з найчастіших скарг які чує лікар невропатолог на прийомі в поліклініці,саме тому до Всесвітнього Дня Здоров’я ( 7 квітня ) - хочеться поділитися інформацією, що саме здоровий спосіб життя є профілактикою виникнення, багатьох хворіб в тому числі і болю у спині. Всі люди протягом життя відчувають біль у спині різного характеру та локалізації. За статистикою, біль у спині є другою причиною звернення за медичною допомогою (після застуди).Більше того, майже в 30% випадків приступ повторюється протягом наступного року.

Більшість пацієнтів вважає, що коли болить спина потрібен спокій, постільний режим та мінімальна кількість руху. Але насправді спокій і постільний режим можуть стати причинами затримки в одужанні, окрім того – переходу болю в хронічний. Тому зберігати рухову активність наскільки це можливо – основна рекомендація під час нападу болю в спині. Якщо біль настільки сильний, що постільний режим все –таки потрібен, спробуйте обмежити його тривалість до 1-2 днів. Коли відчуття болю послаблюється, потрібно збільшити рухову активність, поступово включати вправи для хребта. Крім того постійне виконання вправ є профілактикою виникнення болю у спині.

Дуже часто можна почути, що для лікування болю в спині обов’язково потрібні уколи або капельниці. Насправді медикаментозне лікування болю в спині – мало не останній метод, про який потрібно думати, коли виникає біль у спині. Якщо все- таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм (лише рекомендованих лікарем),ефект при цьому точно такий же ,як від уколів.

Якщо у вас часто болить спина, то цілком ймовірно , що ви мало рухаєтесь ,маєте зайву вагу або ж шкідливі звички та ін. Погана фізична форма та не здоровий спосіб життя – найбільш ймовірні причини виникнення болю та проблем зі здоров’ям.

На сьогодні дослідженнями встановлено, що вправи, спрямовані на зміцнення м'язів хребта, плавання, заняття йогою чи пілатесом, навіть звичайна регулярна ходьба є високоефективним методом в профілактиці болю у спині.

Саме тому лікарі рекомендують пацієнтам прості вправи, які вони можуть регулярно виконувати самостійно і рекомендують ті види активності, які подобаються пацієнтам найбільше.

Дуже важливо розуміти що наш хребет створений для рухів і адаптується до багатьох видів активності та навантажень.

Пам’ятайте , що фізична активність та вправи – це основні ліки від болю у спині.

Будьте здорові.

                                                               Лікар невропатолог поліклініки ДЗ «СМСЧ-3» МОЗУ

103
Детальніше в цій категорії: