Інноваційні технології в гінекології

11 січня 2018
  • розмір шрифту

16 грудня 2017 року у житті акушерсько-гінекологічної служби ДЗ СМСЧ-3 відбулася надзвичайна подія – незважаючи на несприятливі погодні умови, до нас завітала професор, завідувач кафедрою акушерства та гінекології ННІ ПО ТДМУ Бойчук Алла Володимирівна, щоб провести майстер-клас з гістероскопії для наших лікарів.

Гістероскопія – це малоінвазивна операція, що передбачає огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного пристрою. Оптична система, яка вводиться в порожнину матки через цервікальний канал, дозволяє гінекологу в режимі реального часу і прицільно оціни стан трубних кутів, порожнини матки і цервікального каналу. Цей метод відкриває широкі можливості, як для діагностики, так і для хірургічного лікування. А його достовірність, у порівнянні з УЗД ОМТ, наближається до 100%.

Під час візиту були обговорені найважливіші аспекти гістероскопії: техніка операції, покази, протипокази, можливі ускладнення. Професор Бойчук А. В. люб’язно поділилася навичками та секретами, які вона використовує у своїй практичній діяльності, а також відповіла на всі запитання, які виникали у лікарів в процесі тренінгу.

Отримані знання були апробовані на практиці: чотирьом жінкам-добровольцям провели лікувально-діагностичну гістероскопію. Пацієнтки залишилися задоволеними, оскільки їм не довелося їхати за межі міста, щоб отримати таку сучасну високоякісну медичну допомогу.

Завдяки майстер-класу наші акушери-гінекологи оволоділи технікою гістероскопії, і відтепер ця операція буде широко застосовуватися на практиці.

Як лікарі, так і пацієнти щиро вдячні усім, хто доклав зусиль для організації та проведення даного навчання. Хочеться, щоб гістероскопія стала «першою ластівкою» для впровадження інших новітніх сучасних методів діагностики та лікування на базі ДЗ СМСЧ-3. 

732
Детальніше в цій категорії:

Медіа