Хочете зберегти серце на довгі роки?

08 червня 2016
  • розмір шрифту

Стародавнім китайцям приписується афоризм про те, що «здорове серце не відчувається». Більшість з нас думає, що проживе довго і в доброму здоров'ї. Звичайно, так і хотілося б. Тільки невблаганна статистика мовить про те, що хвороби серцево-судинної системи - головна причина працевтрат, госпіталізацій і смертності на планеті.

У цьому сенсі вони випереджають онкологію, травми та отруєння, вбивства і самогубства. Як же зберегти здорове серце з молодих років, щоб гідно прожити зрілі роки і зустріти належну старість? Справа - у виявленні та усуненні факторів ризику серцево-судинних захворювань. Перерахуємо хоча б найважливіші.

  1. Артеріальна гіпертензія (високі цифри артеріального тиску)
  2. Куріння. ( майже півмільйона смертей від серцево-судинних захворюють в Європі пов'язані з курінням.
  3. Надлишкова вага і ожиріння.
  4. Алкоголь (вірніше, надлишкове його вживання).

Таким чином, ключем до розв'язання проблем з серцем є профілактика, яка повинна включати в себе: - відмову від куріння; -більшення вживання в їжу овочів, риби і морепродуктів; -нормалізацію маси тіла і її підтримку; -регулярні фізичні навантаження; -зниження споживання кухонної солі; -зниження споживання алкоголю або відмову від нього.

Про одне із серцево-судинних захворювань та його профілактику розповідає лікар-кардіолог кардіологічного відділення ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Сергій Лаврук. Дивіться далі у сюжеті.

http://esfil.com.ua/video/khochete-zberegti-serce-na-dovgi-roki/

1090
Детальніше в цій категорії:

Медіа