Лікарня доброзичлива до дитини

30 листопада 2017
  • розмір шрифту

З 1991 року за ініціативи ВООЗ та дитячого фонду ЮНІСЕФ в нашій країні активно впроваджуються програми підтримки грудного вигодовування. Одним з найважливіших індикаторів успішного виконання цієї програми та програми ’’ Репродуктивне здоров’я нації ’’ є народження дітей в закладах, які сертифіковані як ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’.

Звання  ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’ надається медичному закладу , в якому діти з перших хвилин після народження потрапляють в обійми мами і більше не розлучаються. Починають раннє грудне годування (впродовж першої години після народження ) і отримують виключно грудне молоко до 6 місячного віку.

Статус  ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’ присвоюється закладам охорони здоров’я України, які надають медичну допомогу згідно до вимог розширеної Ініціативи ВООЗ і ЮНІСЕФ ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’. В основу Ініціативи покладені 12 принципів грудного вигодовування.

27.10.2017 року здійснено оцінку підрозділів ДЗ ’’СМСЧ-3 МОЗ У ’’, які надають допомогу матерям та дітям (акушерсько-гінекологічне відділення з поліклінічним прийомом, дитяче відділення, педіатричне відділення поліклініки,інфекційне  відділення)   на відповідність статусу ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’ національним експертом , завідувачем методично- організаційного моніторингового центру НДСЛ ’’ ОХМАТДИТ’’ МОЗ України  Романенко Л.В. та регіональними експертами Ковальовою Г.С., Гущіною Л.М.

Таким чином , за даними оцінки, група експертів вважає ,що  ДЗ ’’ Спеціалізована медико-санітарна частина № 3 МОЗ України ’’ відповідає Глобальним критеріям ВООЗ ЮНІСЕФ для присвоєння статусу ’’ Лікарня доброзичлива до дитини ’’.

Питання формування  та розвитку здорової дитини є головним напрямком у роботі колективу на чолі з начальником  ДЗ ’’ СМСЧ -3 МОЗ У ’’ Коцюбинським Олександром Володимировичем, який як ніхто інший розуміє повноту відповідальності за здоров’я дитини маючи чималий досвід роботи на посаді лікаря –педіатра.

Надзвичайно велику роботу проведено членами координаційної групи: Латишенко Т.І., Коцюбинським О.В.,Солдатовою В.В., Барабухом І.М., Грохольською Н.О.,Ільїною А.П., Білоус Г.В., Галюком Ф.Є., Глушком В.С., Суслик Т.І.

В пологовому будинку створені всі умови для того, щоб і мама і тато при бажанні з перших хвилин життя були разом з дитиною. Навіть коли маля з'являється в світ шляхом кесарського розтину, в такому разі тим більше, присутність тата і можливість викладення новонародженої дитини до нього на груди більш ніж бажані.

Усі наші 3 пологових зали – індивідуальні, тобто в кожному з них є можливість для активної участі і членів родини в пологах. Жінкам надаються всі необхідні свободи – вони можуть усамітнитись в такому пологовому залі, або прийти на пологи разом із чоловіком (або іншими родичами, психологом). Статистика нашого пологового будинку свідчить, що більшість мам обирає пологи з чоловіком (сьогодні присутність чоловіка на пологах не потребує проходження тривалого обстеження, для пари достатньо бажання, домашній одяг,змінне взуття).

За нашими даними  - 99,2% пологів за минулий період цього року – партнерські, тобто пологи проходили в присутності чоловіка, мами, сестри, подруги або психолога роділлі.

В пологовому відділенні працює «Школа відповідального батьківства»   щоденно. Лекції читають лікар-неонатолог  Ільїна Анна Павлівна, акушер-гінекологи (грудне годування, партнерські пологи, підготовка до пологів, проводиться знайомство з пологовим відділенням).

В дитячому соматичному відділенні обладнана кімната для занять з мамами по грудному вигодовуванню. Розроблений  доступний інформаційний матеріал (плакати,альбоми,буклети,пам*ятки, стенди, відеоматеріал) для годуючих мам та членів їхніх родин. Створені групи підтримки грудного вигодовування. Систематично проводяться заняття з медичним персоналом щодо пропаганди грудного вигодовування.

В нашому медичному закладі велика увага приділяється становленню грудного вигодовування.

Грудне молоко – ідеальна їжа для малюка першого року життя. Бо це продукт, створений самою природою.

Кращій спосіб вигодовування дитини – це початок вигодовування груддю на протязі першої години життя, виключно грудне вигодовування протягом повних перших 6 місяців і продовження годування і протягом першого року життя і подалі.

Чітке виконання «12 кроків до вдалого грудного вигодовування» забезпечує сприятливі шляхи, що дають можливість жінці здійснити свій намір годувати груддю, а для медичних працівників – стимул до підготовки та навчання.

Весь медичний персонал разом з адміністрацією буде продовжувати втілення в дію основних сучасних принципів організації грудного вигодовування з метою зниження показників малюкової смертності,інфекційної захворюваності, захворювань органів дихання і травлення у дітей перших років життя, а особливо у дітей раннього віку.

 

Лікар-педіатр дитячого соматичного відділеня

ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗ України"                                   Наталя Тарасюк

2273
Детальніше в цій категорії: